66479486 021

8448763 0912

19:00 الی 08:30

Controltak@gmail.com


شماره تماس: 021-66479486
تعداد بازدید: 180448
 - 
تعداد نظرات: 4
 - 
نویسنده:
 - 
امتیاز محصول:NaN
کنترل ولو

کنترل ولو

توجه : نمونه های ایرانی ، چینی و اروپایی انواع کنترل ولو موجود می باشد.

کنترل ولو 3241 سامسون ، که البته در برندهای ایرانی و خارجی در مجموعه ی ما عرضه می گردد ، جهت کنترل دبی خطوط مورد استفاد قرار می گیرد. کنترل ولو یا همان شیر کنترلی پنوماتیک از سایز DN15 تا DN150 یا 1/2" تا 6" با فشار نامی PN16 تا PN40 و یا کلاس کاری Class150 تا Class 300 و نهایت دمای کاری 350℃ در استانداردهای DIN و ANSI تولید می گردد. این کنترل ولو ، برای خطوط بخار، مایعات و گازها مورد استفاده قرار می گیرد.توضیح اینکه کنترل ولو به جهت قابلیت باز و بسته کردن مسیر جریان به صورت درصدی 0 الی 100 توسط دریافت 4 تا 20 میلی آمپر استفاده می گردد.کنترل ولو 3241 در چندین برند مهندسی معکوس دارد که در طیف فرش ما نیز قرار دارد ، و از نظر کارایی و کیفیتی برابری دارد. توجه گردد که ما درمجموعه کنترل تک ، انواع کنترل ولو داخلی ، ترک و آلمانی را نیز موجود داریم که جهت بررسی بیشتر می توانید به بخش محصولات کنترل ولو وب سایت رجوع نمایید.

کلیپ های محصول در انتهای اسلایدر عکس واقع شده

شیر کنترل ولو

توجه : نمونه های ایرانی ، چینی و اروپایی انواع شیر کنترل ولو موجود می باشد.

شیر کنترل ولو ، نوعی شیر پنوماتیکی ( کنترل ولو نیوماتیک ) جهت کنترل دبی خطوط و ثابت نگه داشتن آن در رنج تنظیمی مورد استفاده قرار می گیرد. کنترل ولو پنوماتیکی 3241 از سایز DN15 تا DN150 یا 1/2" تا 6" با فشار نامی PN16 تا PN40 و یا کلاس کاری Class150 تا Class 300 و نهایت دمای کاری 350℃ یا 662°F و بر اساس استانداردهای DIN و یا ANSI تولید می شود . کنترل ولو پنوماتیکی ، در سایتهای مختلف صنعتی و تخصصی که سیستم هوای فشرده داشته باشند ، برای خطوط بخار ، مایعات و گازهای غیر قابل اشتعال مورد استفاده قرار می گیرد.

کنترل ولو تدریجی

کنترل ولو تدریجی ، بوسیله نیروی هوای فشرده و اکچوئیتور دیافراگمی می تواند  میزان دبی را کنترل نماید. کنترل ولو ، می تواند در حالت عادی باز یا بسته باشد که بوسیله تغییر وضعیت فنرهای داخل اکچوئیتور این کار امکان پذیر است. اکچوئیتور این شیر کنترل ولو ، با تغییر میزان فشار هوای داخل خود بصورت تدریجی ، شفت متصل به اکچوئیتور را به حرکت درآورده و فاصله بین سیت و پلاگ را تغییر  می دهد که نتیجتاً دبی سیال بدینوسیله قابل کنترل است. فشار هوای داخل اکچوئیتور را می توان بوسیله رگلاتور و مبدل های I to P از طریق جریان 4...20mA کنترل نمود.

نصب :

کنترل ولو پنوماتیک

 شیر کنترل ولو پنوماتیک ، فقط برای نصب در خطوط افقی مناسب می باشد. جهت جریان سیال در داخل ولو بایستی مطابق فلش روی بدنه باشد. شیر باید طوری نصب شود که اکچوئیتور آن پس از نصب به صورت عمودی رو به بالا قرار داشته باشد.

در مواردی که سیال بخار باشد ، برای محافظت شیر از ورود کندانس خط به داخل آن، خط باید شیب ملایمی متمایل بر جهت جریان داشته باشد. همچنین برای جلوگیری از ایجاد کندانس در سیستم  می توان از یک  تله بخار   استفاده کرد.پس از نصب شیر کنترل ولو پنوماتیک باید توجه داشت که تحت فشار فیزیکی از جانب خط قرار نگرفته باشد. با توجه به اینکه فشار سیال در خروجی شیر کاهش می یابد، به منظور افزایش حجم آن اغلب ضروری است که خط لوله خروجی ولو با قطر بیشتری در نظر گرفته شود. توصیه می شود در صورت نیاز در نزدیکی محل نصب فشارشکن یک ساپورت قرار دهید تا از ایجاد تنش و لرزش جلوگیری شود. جهت جلوگیری از ورود اجسام خارجی به داخل شیر از یک صافی در ورودی آن استفاده شود. برای راه اندازی دستگاه باید فشار هوای فشرده خروجی از کمپرسور را بوسیله رگلاتور به فشار مورد نیاز اکچوئیتور برسانید. هوای فشرده مورد نیاز اکچوئیتور را می توان از جدول مربوطه و یا پلاک مشخصات اکچوئیتور تعیین کرد. برای این کار وقتی که ولو کاملاً بسته یا باز می باشد، به سایز و اختلاف فشار بین ورودی و خروجی ولو نیز توجه داشته باشید.

توجه: در صورتی که کنترل ولو پنوماتیکی به صورت تدریجی مورد استفاده قرار گیرد ، هوای خروجی از رگلاتور ابتدا واردI to P شده و از خروجی آن به اکچوئیتور منتقل شود. در صورتی که نیاز به صورت حالت On/Off باشد، دیگر نیاز به I to P نیست و هوای فشرده مستقیما از رگلاتور به سلونوئید ولو وارد می شود و از خروجی سلونوئید ولو به اکچوئیتور می رسد.

باید به این نکته نیز توجه داشت که نحوه آب بندی کنترل ولو پنوماتیکی ، برای سیال های مختلف متفاوت بوده و به طور مثال برای سیالات اسیدی خورنده و روغن های داغ به منظور بالا بردن میزان آببندی بین میله و بونت باید از مکانیکال سیل (بیلوز) استفاده کرد . در شرایطی که دمای کاری ولو بالاتر از ˚C+200 و یا کمتر از˚C-10 باشد برای جلوگیری از آسیب دیدن دیافراگم و تجهیزات الکترونیکی ( I to P ) می بایست از قطعه ایزولاسیون استفاده نمود.

توجه: برای تنظیمات I to P ( آی تو پی پوزیشنر ) و نصب و راه اندازی آن باید از بروشور خود I to P استفاده نمایید. در موقع استفاده از I to P به تیپ آن توجه داشته باشید.

* اختلاف شیر پنوماتیکی تدریجی با  شیر پنوماتیکی ON/OFF

در شیر پنوماتیکی ON/OFF شیر صرفا با ورود و حروج فشار باد به صورت مستقیم به اکچوئیتور به صورت کاملا باز یا بسته خواهد بود. اما در شیر کنترلی پنوماتیکی با تجهیز شیر پنوماتیک ON/OFF به یک عدد آی تو پی پوزیشنر I TO P ، شیر به صورت کنترلی عمل خواهد نمود ، یعنی فشار باد ورودی ابتدا وارد آی تو پی I TO P خواهد شد و از طریق ورودی 4 تا 20 mA که به ای تو پی پوزیشنر وارد خواهد شد تعریف خواهد شد که چه مقدار از باد ورودی به اکچوئیتور انتقال یابد.

مثال :

فرض نمایید شیر پنوماتیک نیاز به 4BAR باد جهت بسته شدن نیاز دارد. اما ما می خواهیم شیر پنوماتیک فقط 50% بسته شود ( نیمه باز ) . در ان صورت تمام 4 بار فشار باد را به ای تو پی پوزیشنر وارد خواهیم نمود .اما از طرفی فقط 12ma به پوزیشنر جریان ورودی خواهیم داد.در انصورت ای تو پی پوزیشنر هم از 4 بار فشار باد ، فقط 2 بار باد را به اکچوئیتور وارد می نمایید.در نتیجه شیر هم 50% بسته خواهد شد.

تعاریف متعارف در صنعت و بازار :

 • کنترل ولو
 • شیر کنترل ولو
 • کنترل ولو پنوماتیکی
 • کنترل ولو 2411
 • کنترل ولو تدریجی
 • شیر کنترلی
 • شییر گلوب کنترلی
 • شیر با آی تو پی
 • شیر بادی
 • شیر با اکچویتور پنوماتیکی
 • شیر کنترل تک

کنترل ولو        کنترل ولو سه راهه سامسون        کنترل ولو 3241 سامسون

فروش کنترل ولو

فروش کنترل ولو اروپایی و ایرانی ، نیز همچون سایر شیرآلات صنعتی در طیف فروش محصولات ما می باشد. فروش کنترل ولو کاملا تخصصی است و جهت انتخاب و خرید کنترل ولو مورد نظر بررسی پارامترهای کلیدی همچون نوع سیال ، حجم دبی ، فشار و دمای سیال ، اختلاف فشار و .... موارد زیادی دیگری که باید لحاظ گردند . جهت انتخاب کنترل ولو مورد نظر سایزینگ ولو امری ضروری و اجتناب ناپذیر است . در صورت عدم توجه به این موارد حتما دچار مشکل خواهید شد . کارشناسان مجرب ما مستقر در واحد فروش کنترل ولو با استفاده از دانش و نرم افزارهای مربوطه قبل ارائه پیشنهاد مالی و فنی به مصرف کننده موارد فوق را با دقت بررسی خواهند نمود . لذا جهت انتخاب و خرید کنترل ولو با کارایی مورد نظر حتما با واحد فروش کنترل ولو ما در ارتباط باشید .

همچنین جهت اطلاع از قیمت کنترل ولو پنوماتیکی و سایر مدل های کنترل ولو و همچنین نیاز به اطلاعات و راهنمایی بیش می توانید از راههای ارتباطی با واحد فروش کنترل ولو و شیرآلات ارتباط برقرار نمایید .واحد فروش کنترل ولو ما متشکل از مهندسین مجرب جهت بررسی دیتاشیت و سایزینگ ولو با پاسخگویی در اسرع وقت ، اماده خدمت رسانی می باشد.

جهت نیاز به آشنایی بیشتر با کنترل ولو به مقاله کنترل ولو رجوع نمایید