66479486 021

8448763 0912

20:00 الی 08:30

Controltak@gmail.com


شماره تماس: 021-66479486

ریلیف ولو
 - 
نویسنده: مهندس سعیدی
 - 
تعداد بازدید: 4653

ریلیف ولو

 ریلیف ولو

*توجه : در این بخش به معرفی ریلیف پرداخته شده است ، جهت مشاهده و خرید شیرآلات به بخش محصولات شیر اطمینان و ریلیف رجوع نمایید.

شیر ریلیف ولو Relief Valves  از انواع شیرآلات صنعتی می باشد که با کاربری شیر ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد . از این شیر در صنایع مختلفی همچون نفت و پتروشیمی ، گاز و آبفا ، نیروگاه و کارخانه به وفور استفاده می شود .

شیر ریلیف ولو در واقع نوعی شیر فشارشکن محسوب می شود و فشار را بر روی مقدار تنظیم شده ثابت نگه می دارد ، عملکرد رلیف ولو به صورت تدریجی و کنترلی می باشد و جهت انواع سیالات مایع و گازی مورد استفاده قرار می گیرد . به طور مثال اگر بر روی خط انتقالی شیر ریلیف ولو نصب شده باشد و رنج فشار را بر روی 10 بار تنظیم نموده باشیم ، دهانه ی شیر به اندازه ای باز است که فشار خروجی روی عدد 10 بار ثابت باشد ، اما در صورت افزایش فشار ورودی به بیشتر از 10 بار ، شیر به صورت تدریجی تا حدودی بسته می شود که مجدد فشار خروجی بر روی 10 بار ثابت گردد . همانطور که اشاره داشتیم ، شیر ریلیف ولو نوعی شیر فشارشکن جهت ثابت نگه داشتن فشار خروجی بر روی مقدار تنظیم شده است .

نصب ریلیف ولو موجب ثابت نگه داشتن فشار جهت تجهیزات و سیتم هایی است که از سیال مورد استفاده با فشار مشخصی تغذیه می کنند و در صورت افزایش فشار تجهیزات صدمه می بینند . عملکرد شیر ریلیف لو به صورت خودکار و اتوماتیک می باشد و نیازی به دخالت اپراتور بعد از تنظیم رنج معین نمی باشد.

 محصولات ریلیف ولو و شیر اطمینان

تفاوت ریلیف ولو و سیفتی ولو ؟

تفاوت ریلیف ولو و سیفتی ولو را در وحله ی اول باید در کاربری آنها دید ، ریلیف ولو بعنوان شیر ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه ی ثابت نگه داشتن فشار در سیستم را برعهده دارد و به صورت دائم کار با تغییرات فشار وردی شیر به صورت تدریجی باز و بسته می شود و رنج فشار خروجی را ثابت نگه می دارد به همین جهت شیر فشارشکن نیز محسوب می گردد . اما شیر سیفتی ولو بعنوان شیر اطمینان استفاده می شود و وظیفه ی جلوگیری از افزایش فشار را دارد و اصلا دائم کار نمی باشد و به صورت تک ضرب عمل می نماید ، یعنی با ریدن فشار به مقدار مشخص کاملا باز و با پایین امدن مجدد فشار کاملا بسته می شود.

دیگر تفاوت ریلیف ولو و سیفتی ولو در داشتن یا نداشتن اهرم می باشد . ماهیت ریلیف ولو با توجه به تدریجی بودن عملکرد ، فاقد اهرم می باشد ، اما سیفتی ولو جهت بالا بردن اطمینان و تخلیه سریع فشار دارای اهرم می باشد که در مواقع ضرورت مورد استفاده قرار می گیرد .

از دیگر تفاوت ریلیف ولو و سیفتی ولو در نوع و محل نصب شیرها می باشد . شیر رلیف ولو در مسیر جریان بر روی لوله ها قرار می گیرد ، اما شیر سیفتی ولو در بالاترین نقطه ی لوله و مخازن که در صورت افزایش فشار محیط داخلی سریعا عمل نمایید.

شباهت های ظاهری این دو شیر گاها افراد را دچا اشتباه می کنند و تفاوتی در این دو نمی ببنند ، در حالیکه تفاوت های شر رلیف ولو و شیر سیفتی ولو بسیار حائض اهمیت می باشد.

   محصولات ریلیف ولو و شیر اطمینان

نقشه ابعادی ریلیف ولو

 ریلیف ولو

فروش ریلیف ولو

فروش ریلیف ولو در انواع مختلف در متریالهای برنجی ، فولادی ، چدنی و استیل با سایزبندی استاندارند و متنوع در مجموعه کنترل تک با بهترین قیمت رلیف ولو صورت می پذیرد . انتخاب شیر ریلیف ولو مطمئن کار ساده ای نیست ، با توجه به اهمیت این شیر باید دقت زیادی در انتخاب و خرید ریلیف ولو صورت پذیرد . با تماس با واحد فروش ریلیف ولو در مجموعه ی ما می توانید از راهنمایی کارشناسان فنی بهره ببرید و انتخابی مطمئن را داشته باشید . فروش ریلیف ولو با کیفیت تخصص ماست.

ارتباط با واحد فروش ریلیف ولو

قیمت ریلیف ولو

قیمت ریلیف ولو در انواع مختلف و متنوع را از ما بخواهید . با توجه به مشخصه های زیادی که در قیمت گذاری این شیر دخیل هستند نمی توان قیمت ریلیف ولو ها را بر اساس رنج مشخص در این مقاله عرضه کرد . جهت خرید ، سفارشگذاری و نیز استعلام قیمت ریلیف ولو با ما در ارتباط باشید.

استعلام لیست قیمت ریلیف ولو

 

سوالات متداول

ریلیف ولو نوعی شیر صنعتی جهت ایمن نگه داشتن ادوات و تاسیسات در مقابل افزایش فشار می باشد.
فروش ریلیف ولو در انواع چدنی ، استیل ، برنجی و فولادی از برندهایی همچون لسر ، یوشی تاکی ، اسپیرکس و ... با بهترین قیمت شیر ریلیف ولو صورت می پذیرد.
امتیاز دهید
نظرات کاربران
عبدی
عبدی
⭐⭐⭐⭐⭐
ممنون بابت مقاله خوب و محصولات با کیفیت