021-66479486

کنترل ولو 11-24

محصول جدید

کنترل ولو

شیر کنترلی پنوماتیک   PCV TYPE 24-11) Pneumatic Control Valve)

شیر پنوماتیک جهت کنترل دبی خطوط مورد استفاد قرار می گیرد. شیر کنترلی پنوماتیک 2411 از سایز DN15 تا DN150 یا 1/2" تا 6" با فشار نامی PN16 تا PN40 و یا کلاس کاری Class150 تا Class 300 و نهایت دمای کاری 350℃ در استانداردهای DIN و  ANSI تولید می گردد. کنترل ولو 2411  برای خطوط بخار، مایعات و گازها مورد استفاده  قرار  می گیر

 • PN 16
 • PN 25
 • PN 40

2411
پنوماتیکی
کنترلی
PN16 , PN25 , PN40
220 , 300
atm الی 30 (سفارشی)
0 الی 300 (سفارشی )
عمودی ، فلنجی
مایعات ، بخار ، گازهای غیرقابل اشتعال
( سفارشی متریال SS316 )
SS316 , A216 WCC , A216WCB , GG-25 , GGG-40
فلنجی
1/2" الی "6 (DN150 ~ DN15)
EX d , EX e , EX i (سفارشی)
عیوض تکنیک
Samson
I to P , لیمیت سوئیچ ، رگولاتور باد ، شیر برقی و ...
تدریجی یا ON-OFF

توجه : دقت داشته باشید شما در حال بررسی و خرید کنترل ولو پنوماتیکی 2411 می باشید، جهت نیاز به محصولات بیشتر در خصوص خرید کنترل ولو اینجا کلیک نمایید.

شیر کنترلی پنوماتیک   PCV TYPE 24-11) Pneumatic Control Valve)

دامنه عملکرد شیر کنترلی 11-24

   شیر پنوماتیکی ( کنترل ولو نیوماتیک ) جهت کنترل دبی خطوط و ثابت نگه داشتن آن در رنج تنظیمی مورد استفاده قرار می گیرد. ولو پنوماتیکی 2411 از سایز DN15 تا DN150 یا 1/2" تا 6" با فشار نامی PN16 تا PN40 و یا کلاس کاری Class150 تا Class 300 و نهایت دمای کاری 350℃ یا  662°F و بر اساس استانداردهای DIN و یا ANSI تولید می شود . شیر کنترلی پنوماتیک در سایتهای مختلف صنعتی و تخصصی که سیستم هوای فشرده داشته باشند ، برای خطوط بخار ، مایعات و گازهای  غیر قابل اشتعال مورد استفاده  قرار  می گیرد.

طرز کار کنترل ولو تدریجی عیوض تکنیک

  شیر کنترلی پنوماتیک عیوض تکنیک بوسیله نیروی هوای فشرده و اکچوئیتور دیافراگمی می تواند میزان دبی را کنترل نماید. کنترل ولو 2411 عیوض تکنیک می تواند در حالت عادی باز یا بسته باشد که بوسیله تغییر وضعیت فنرهای داخل اکچوئیتور این کار امکان پذیر است. اکچوئیتور شیر پنوماتیک عیوض تکنیک با تغییر میزان فشار هوای داخل  خود بصورت تدریجی ، شفت متصل به اکچوئیتور را به حرکت درآورده و فاصله بین سیت و پلاگ را تغییر   می دهد که نتیجتاً دبی سیال بدینوسیله قابل کنترل است. فشار هوای داخل  اکچوئیتور را می توان  بوسیله  رگلاتور و  مبدل های  I to P  از طریق جریان 4...20mA کنترل نمود.

نصب کنترل ولو پنوماتیک

 شیر کنترل ولو پنوماتیکی 2411 فقط برای نصب در خطوط افقی مناسب می باشد. جهت جریان سیال در داخل ولو بایستی مطابق فلش روی بدنه باشد. شیر باید طوری نصب شود که اکچوئیتور آن پس از نصب به صورت عمودی رو به بالا قرار داشته باشد.

در مواردی که سیال بخار باشد ، برای محافظت شیر از ورود کندانس خط به داخل آن، خط باید شیب ملایمی متمایل بر جهت جریان داشته باشد. همچنین برای جلوگیری از ایجاد کندانس در سیستم   می توان از یک تله بخار استفاده کرد.پس از نصب شیر کنترل ولو پنوماتیک  باید توجه داشت که تحت فشار فیزیکی از جانب خط قرار نگرفته باشد. با توجه به اینکه فشار سیال در خروجی شیر کاهش می یابد، به منظور افزایش حجم آن اغلب ضروری است که خط لوله خروجی ولو با قطر بیشتری در نظر گرفته شود. توصیه می شود در صورت نیاز در نزدیکی محل نصب فشارشکن یک ساپورت قرار دهید تا از ایجاد تنش و لرزش جلوگیری شود. جهت جلوگیری از ورود اجسام خارجی به داخل شیر از یک صافی در ورودی آن استفاده شود. برای راه اندازی دستگاه باید فشار هوای فشرده خروجی از کمپرسور را بوسیله رگلاتور به فشار مورد نیاز اکچوئیتور برسانید. هوای فشرده مورد نیاز اکچوئیتور را می توان از جدول مربوطه و یا پلاک مشخصات اکچوئیتور تعیین کرد. برای این کار وقتی که ولو کاملاً بسته یا باز می باشد، به سایز و اختلاف فشار بین ورودی و خروجی ولو نیز توجه داشته باشید.

توجه: در صورتی که کنترل ولو پنوماتیکی  به صورت تدریجی مورد استفاده قرار گیرد ،  هوای خروجی از رگلاتور ابتدا واردI to P  شده و از خروجی آن به اکچوئیتور منتقل شود. در صورتی که نیاز به صورت حالت On/Off باشد، دیگر نیاز به I to P نیست و هوای فشرده مستقیما از رگلاتور به سلونوئید ولو وارد می شود و از خروجی سلونوئید  ولو به اکچوئیتور  می رسد.

باید به این نکته نیز توجه داشت که نحوه آب بندی کنترل ولو پنوماتیکی 2411 برای سیال های مختلف متفاوت بوده و به طور مثال برای سیالات اسیدی خورنده و روغن های داغ به منظور بالا بردن میزان آببندی بین میله و بونت باید از مکانیکال سیل (بیلوز) استفاده کرد . در شرایطی که دمای کاری ولو بالاتر از ˚C+200 و یا کمتر از˚C-10 باشد برای جلوگیری از آسیب دیدن دیافراگم و تجهیزات الکترونیکی (I to P) می بایست از قطعه ایزولاسیون استفاده نمود.

توجه: برای تنظیمات I to P ( آی تو پی پوزیشنر ) و نصب و راه اندازی آن باید از بروشور خود  I to P استفاده نمایید. در موقع استفاده از I to P به تیپ آن توجه داشته باشید.

نمودار فشار – حرارت شیر کنترلی 11-24

در این نمودارها که بر حسب استانداردهای DIN و ANSI ترسیم شده است ، عملکرد و فشارهای متفاوت نسبت به درجه حرارت در متریالهای مختلف نشان داده شده است.

منحنی ظرفیت دبی کنترل ولو 11-24

* اختلاف شیر پنوماتیکی تدریجی با  شیر پنوماتیکی ON/OFF :

در شیر پنوماتیکی ON/OFF شیر صرفا با ورود و حروج فشار باد به صورت مستقیم به اکچوئیتور به صورت کاملا باز یا بسته خواهد بود. اما در شیر کنترلی پنوماتیکی با تجهیز شیر پنوماتیک ON/OFF به یک عدد آی تو پی پوزیشنر I TO P ، شیر به صورت کنترلی عمل خواهد نمود ، یعنی فشار باد ورودی ابتدا وارد آی تو پی I TO P خواهد شد و از طریق ورودی 4 تا 20 mA که به ای تو پی پوزیشنر وارد خواهد شد تعریف خواهد شد که چه مقدار از باد ورودی به اکچوئیتور انتقال یابد.

مثال :

فرض نمایید شیر پنوماتیک نیاز به 4BAR باد جهت بسته شدن نیاز دارد. اما ما می خواهیم شیر پنوماتیک فقط 50% بسته شود ( نیمه باز ) . در ان صورت تمام 4 بار فشار باد را به ای تو پی پوزیشنر وارد خواهیم نمود .اما از طرفی فقط 12ma به پوزیشنر جریان ورودی خواهیم داد.در انصورت ای تو پی پوزیشنر هم از 4 بار فشار باد ، فقط 2 بار باد را به اکچوئیتور وارد می نمایید.در نتیجه شیر هم 50% بسته خواهد شد.

تعاریف متعارف در صنعت و بازار :

کنترل ولو

شیر کنترل ولو

کنترل ولو پنوماتیکی

کنترل ولو 2411

کنترل ولو تدریجی

شیر کنترلی

شییر گلوب کنترلی

شیر با آی تو پی

شیر بادی

شیر با اکچویتور پنوماتیکی

شیر کنترل تک

کنترل ولو عیوض تکنیک           کنترل ولو سه راهه سامسون          کنترل ولو 3241 سامسون

فروش کنترل ولو

جهت اطلاع از قیمت کنترل ولو پنوماتیکی و سایر مدل های کنترل ولو و همچنین نیاز به اطلاعات و راهنمایی بیش می توانید از راههای ارتباطی با واحد فروش کنترل ولو و شیرآلات ارتباط  برقرار نمایید .واحد فروش کنترل ولو ما متشکل از مهندسین مجرب جهت بررسی دیتاشیت و سایزینگ ولو با پاسخگویی در اسرع وقت ، اماده خدمت رسانی می باشد.

دانلود کاتالوگ کنتر ولو 2411

در صورت نیاز به پسورد WWW.CONTROLTAK.COM را تایپ نمایید.

فـایل های ضمیمه (1.56M)

آموزش نصب کنترل ولو 2411

در صورت نیاز به پسورد WWW.CONTROLTAK.COM را تایپ نمایید.

فـایل های ضمیمه (1.1M)
1398-06-04

کنترل ولو ۲۴۱۱

بی نقص و عالی

  1398-05-26

  .

  عالی

   نوشتن نقد و نظر

   کنترل ولو 11-24

   کنترل ولو 11-24

   کنترل ولو

   شیر کنترلی پنوماتیک   PCV TYPE 24-11) Pneumatic Control Valve)

   شیر پنوماتیک جهت کنترل دبی خطوط مورد استفاد قرار می گیرد. شیر کنترلی پنوماتیک 2411 از سایز DN15 تا DN150 یا 1/2" تا 6" با فشار نامی PN16 تا PN40 و یا کلاس کاری Class150 تا Class 300 و نهایت دمای کاری 350℃ در استانداردهای DIN و  ANSI تولید می گردد. کنترل ولو 2411  برای خطوط بخار، مایعات و گازها مورد استفاده  قرار  می گیر

   لوازم جانبی