021-66479486

تله بخار فلوتری

تاریخ انتشار: 98/01/08
نمایش: 473
(4 رای)

تله بخار فلوتری

تله بخار فلوتر  ترموستاتیک چیست ؟

Float and Thermostatic Steam Trap

     این نوع تله بخار فلوتری ( استیم تراپ فلوتری ) علیرغم دارا بودن حس گر حرارتی در گروه تله بخار های مکانیکی قرار می گیرد . این گونه تله بخار ها ( استیم تراپ ) دارای دو بخش کاملا مجزا هستند ، یک بخش شامل شیر شناوری ( فلوتری ) و بخش دیگر نوعی شیر حرارتی ( ترموستاتیکی ) از نوع فانوسه ای یا دو فلزی یا ترموستاتیکی است.

از منفذ شیر فلوتری ( شناوری )  آب حاصل از تقطیر خارج می شود و معبر شیر حرارتی نیز برای خروج هوا و گاز های غیر قابل تقصیر پیش بینی شده است . وجود آب در محفظه تله بخار موجب بالا آمدن شناور و در پی آن باز شدن سوپاپ خروجی می شوند . در این حالت به دلیل عدم وجود بخار و گرمای ناشی از آن ، حس گر حرارتی شیر فعال نبوده و منفذ آن باز است ، در نتیجه همراه با خروج آب از بخش شناوری ، هوا و سایر گاز ها نیز از معبر شیر حرارتی به خط برگشت راه می یابند.

با هجوم بخار به محفظه تله بخار ( استیم تراپ ) ، دهانه خروجی حرارتی در اثر گرمای ناشی از بخار مسدود می شود و اجازه خروج بخار و سایر گاز ها را به خط برگشت نمی دهد . تقطیر مداوم بخار در محفظه ورود چگالیده از سوی وسایل تبادل حرارت ، ضمن بالا آوردن شناور و باز نمودن خروجی آب ، منجر به کاهش دمای محفظه شده و حس گر شیر حرارتی ، منفذ خروج هوا را باز می کند.

بنابراین تله بخار های شناوری – حرارتی  ( تله بخار فلوتر ترموستاتیک ) بر اساس چگالی و دمای سیال عمل می کنند. به طور دقیق تر شیر حرارتی بر اساس اختلاف دمای بخار و هوا ، و شیر شناوری بر مبنای اختلاف چگالی بخار و آب واکنش نشان می دهد.

این نوع تله ها بخار های فلوتری در فشار های پایین ( تا 15Psig) بسیار خوب عمل می کنند و جریان آب خروجی در آن ها به صورت پیوسته است . در مقابل شوک های هیدرولیکی مقاومت خوبی ندارند ، اما در برابر پس فشار مقاوم هستند.

تله بخار شناوری – حرارتی ( تله بخار فلوتری ) در مقابل یخ زدگی آسیب پذیرند ، برای رفع این نقیصه و بهبود تخلیه هوا به هنگام دمای پایین محفظه ، بهتر است که از شیر خلا شکن به عنوان منفذی جداگانه استفاده شود.

تله بخارهای شناوری – حرارتی ( تله بخار فلوتری )  در انواع چدنی و فولادی با اتصال پیچی ، جوشی ، فلنچی با ابعاد اتصال  اینچی تا 3" اینچ و یا DN80  تا ظرفیت 280,000 پوند در ساعت در فشارهای بالا ساخته می گردند .

اصطلاحات متعارف تله بخار فلوتری :

تله بخار فلوتری      تله بخار فلوتر ترموستاتیک      تله بحار شناوری        تله بخار کوزه ای          استیم تراپ فلوتری        استیم تراپ شناوری       استیم تراپ فلوتر ترموستاتیک   

 >>>  جهت مشاهده و خرید  تله بخارهای فلوتری  کلیک نمایید <<<

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*