66479486 021

8448763 0912

20:00 الی 08:30

Controltak@gmail.com


ارسال استعلام قیمت
شماره تماس: 021-66479486

لول گیج

لول گیج چیست ؟

لول گیج مغناطیسی Magnetic Level Gauge MLG 33

 لول گیج مغناطیسی تیپ MLG33 از چندین برند داخلی ، با نام های لول گیج فلوتری ، کنترل سطح مغناطیسی ، آبنمای مغناطیسی و لول گیچ فلوتر مگنتیک جهت نشان دادن سطح و همچنین کنترل سطح مایعات در ارتفاعات قابل ساخت از فشار نامی 16 الی 200 بار در کلاس کاری ANSI یا DIN در متریال های P.P و SS304 و SS316 و UPVC تولید می گردد. این لول گیج قابلیت نصب سنسور سوئیچ در موقعیت های مختلف و نیز نصب ترانسمیتر با خروجی 4 تا 20 میلی آمپر بعنوان آپشن را نیز دارد. خاطر نشان می شویم ما انواع لول گیج و کنترل سطح های دیگر را نیز موجود داریم که جهت بررسی ضمن مراجعه به بخش محصولات لول گیج می توانید با کارشناسان ما در واحد فروش در ارتباط باشید.

کلیپ های محصول در انتهای اسلایدر عکس واقع شده

لول گیج مغناطیسی Magnetic Level Gauge MLG 33

دامنه عملکرد:

مگنتیک لول گیج MLG-33

لول گیج مغناطیسی Magnetic Level Gauge MLG 33 جهت نشان دادن و کنترل سطح مایعات در ارتفاعات مختلف (3/0 متر تا 18 متر) از فشار نامی PN16 الی PN200 و کلاس کاری 600 / 150 و سایز اتصال فلنجی 1/2" الی 2" و اتصال دنده ای از سایز 1/2" تا 1" دمای کاری 555°C  بر اساس استانداردهای DIN یا ANSI در متریال های SS , P.P و UPVC تولید می شود . از این تجهیز در مخازن آب، سوخت، اسید، شیمیایی و دیگ های بخار و آب گرم و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع دارویی و صنایع غذایی و ... از این تجهیز استفاده می شود.

لول گیج MLG 33 عیوض تکنیک

  لول گیج MLG33 عیوض تکنیک و نیز برند آیاز هر دو بریک مکانیزم اما تولید دوشرکت جدا ، بر اساس قوانین فیزیکی نیروی شناوری و خاصیت جذب و دفع قطب های غیر همنام و همنام آهنربا طراحی شده است . بدنه لول گیج عیوض تکنیک ، لوله ای استوانه ای شکل می باشد که از ناحیه نازلهای مربوطه به صورت عمودی برروی مخازن نصب می گردد. مایع درونی مخزن از طریق نازل پایین به داخل لوله استوانه ای هدایت شده و توپی دارای آهنربای دائمی را شناور می سازد. با تغییر سطح مایع، توپی به حرکت درآمده و با روبروی هم قرار گرفتن آهنربای توپی و فلپها موجب چرخش و تغییر رنگ فلپها شده و در نتیجه سطح مایع درون مخازن نشان داده می شود. به وسیله سنسورهایی که بر روی این لول گیج نصب می گردند می توان فرمانهای لازم را توسط پانل الکتریکی مربوطه و یا مستقیما به تابلوهای اصلی برق ارسال نمود و بدین طریق با Start و Stop کردن الکترو پمپ های تغذیه مخازن ، سطح مایع را در ارتفاع موردنظر کنترل نمود یا با نصب لول تــرانسمیتر برروی این دستگـــــاه می توان با ارسال جریان خروجی (4…..20mA) به سیستم های PLC یا مانیتورینگ در محل های جداگانه ای سطح سیال را مشاهده و کنترل نمود . 

نصب:

کنترل سطح مغناطیسی

   دستگاه کنترل سطح مغناطیسی تیپ MLG33 در اطراف مخازن ازمحل فلنج ها یاتصال بر روی فلنج های مقابل نصب می شود، که فاصلۀ مرکز به مرکز فلنج های دستگاه باتوجه به اندازه سفارش داده شده ساخته می شود. پس از نصب و اتصال فلنج های کنترل سطح مغناطیسی به فلنج های مقابل و یا در صورتی که اتصال دنده ای باشد مهره آن را محکم کرده و بااطمینان ازآببندی کامل،فلنج کور تحتانی را باز کرده و توپی همراه دستگاه را باتوجه به علامت فلش روی آن (یا از سمتی که آهنربا داخل توپی قراردارد)به سمت بالا داخل لوله اصلی دستگاه وارد کرده و فلنج کور را پس از قراردادن در جای خود، کاملاً محکم کرده و ولوهای بین نازل لول گیج و مخزن را به آرامی باز نمایید تا سیال به داخل کنترل سطح مغناطیسی وارد شود. بعد از وارد شدن سیال داخل لوله اصلی توپی تا جایی که سیال قراردارد بالا رفته و شناور شده و در محل خود قرار میگیرد.

* نمونه هایی از موارد نصب لول گیج MLG33 :

  لول گیج مغناطیسی MLG-33 ( آبنمای MLG-33 ) از محل فلنجهای اتصال بصورت عمودی از جانب و یا دیگر محل های مربوطه بر روی مخازن نصب می گردد. جهت سفارش ساخت، بایستی موقعیت تانک و فاصله محور اولین فلنج اتصال تا سطح زمین (A) مد نظر قرار بگیرد.در مواردی که امکان ایجاد فاصله مذکور در محل نصب وجود نداشته باشد ضروری است با سازنده هماهنگی لازم به عمل آید . درمواردی که امکان نصب دستگاه از کنار مخازن وجود نداشته باشد طرح دیگر این دستگاه جهت نصب از بالای مخازن قابل ساخت می باشد . در شکلهای زیر حالات مختلف نصب این تجهیز نمایش داده شده است .

connection-level-GUAGE

مزایای استفاده از لول گیج مغناطیسی MLG-33

1- با توجه به تاثیر گذاری از طریق ایجاد میدان مغناطیسی و عدم ارتباط مکانیکی بین قطعات داخل و خارج مایع ، نسبت به نمونه های شیشه ای آن با اطمینان بیشتری می توان نصب کرد .

2-امکان دیدن سطح مایع درون مخازن از فواصل دور.

3- دارای قابلیت تغییر زاویه دید صفحه نشان دهنده.

4- مقاوم و غیر قابل نشت.

5- قابل ساخت برای حرارت و فشار کاری بالا.

6- قابل ساخت جهت نصب از کنار و بالای مخازن.

7- دارای قابلیت ارسال فرمانهای الکتریکی (ON-OFF) یا خروجی (4…20mA) .

8- قابل تنظیم بودن موقعیت نصب سنسورها 9- امکان استفاده از سنسورهای بیشتر و افزایش ضریب اطمینان عملکرددسـتگاه را میتوان نام برد.

4- تجهیزات ( آپشن ) جانبی لول گیج

4-1. سنسورها

  سنسور MS11

سنسورMS11 ( سوئیچ ) با پانل الکتریکی (مدل CP22) شرکت عیوض تکنیک کار می کند و با دادن سوئیچ خشک الکتریکی به مدار فرمان متصل می شود.طول کابل 3 متر سفارشی تا 10 متر با پوشش: آلومينيوم،ولتاژوجریانعبوری0.2A - 220V AC / DC ، محافظت درمقابل غبار و رطوبت: IP65، ماکزیمم دمای کاری 150°C می باشد.

توجه :  سوئیچ لحظه ای دو سیم می باشد و به صورت مستقیم امکان ارتباط با مصرف کننده را ندارد، ضمنا مناسب مخازن عمومی می باشد و در موقعیت های حساس و مهم پیشنهاد نمی گردد. قابل ذکر است این سنسور از تولیدات شرکت عیوض حذف کردیده و صرفا جهت طی نمودن 10 سال خدمات پس از فروش محصول ارائه می گردد. سنسور جایگزین MS15 ساده می باشد.

 سنسور MS13

این نوع سوئیچ قابلیت خودنگهداری القایی(Change Over) توسط میدان مغناطیسی ایجادشده را دارد. دارای 3 پایه (Tripod) بوده وازنظر شکل ظاهری مانند MS12 میباشد. ترمينال باکس: بدون سيم باکيبل گلند M20x1.5، ولتاژ و جریان عبوری: 220VAC/DC- 0.25A، محافظت درمقابل غبار و رطوبت: IP66 ، محافظت در برابر انفجار : Ex e ،پوشش: پلیاستررزین ، ماکزیمم دمای کاری 95°C می باشد.

سنسور MS12 

این نوع سوئیچ قابلیت خودنگهداری القایی(Change Over) توسط میدان مغناطیسی ایجادشده را دارد. دارای 3 پایه (Tripod) بوده وازنظر شکل ظاهری مانند MS13 می باشد. ترمينال باکس: بدون سيم باکيبل گلند M20x1.5، ولتاژ و جریان عبوری: 220VAC/DC- 0.25A، محافظت درمقابل غبار و رطوبت: IP66 ، محافظت در برابر انفجار : Ex d ،پوشش: پلیاستررزین ، ماکزیمم دمای کاری 150°C میباشد. قابل ذکر است این سنسور از تولیدات شرکت عیوض حذف کردیده و صرفا جهت طی نمودن 10 سال خدمات پس از فروش محصول ارائه می گردد. سنسور جایگزین MS15 از نوع EX d می باشد.

سنسور MS15

سنسور سوئیچ MS15 قابلیت خود  نگهداری القایی (Change Over Tripod) توسط میدان مغناطیسی ایجاد شده رادارد . سوئیچ MS15 در دونوع معمولی و نیز مدل ضد انفجار EX d تولید می گردد .سنسور MS15 بدون کابل بوده و دارای کیبل گلند M20 و میزان محافظت آن در گرد و غبار IP66 است. جریان فازی این نوع سوئیچ  250 VAC-3A بوده و نیاز به پانل و سایر تجهیزات اضافی ندارد. ماکزیمم دمای کاری 200°C می باشد.

همچنین قابل ذکر است سنسور تیپ MS15 عیوض تکنیک در دو تیپ معمولی و ضدانفجار E xd با گواهی اتکس تولید می گردد.

توجه :  سویچ MS-15 بسیار صنعتی بوده و از عملکرد قابل قبولی برخوردار می باشد.قابل ذکر است اکثر دیگ سازهای بنام همچون : پاکمن ، آببند ، پاکفن ، ماشین سازی اراک ، دماگستر سهند و مخزن فولاد رافع از این نوع سنسور بر روی لول گیج های بویلر و دی اریتور استفاده می گردد.

4-2. پانلها

  پانل CP22

پانل CP22 همراه سنسور MS-11 بر روی لول گیج MLG33 استفاده می شود . این پانل با توجه به نحوه نصب سنسورهایMS-11 و نقاط تنظیم آنها ، جهت Stop/Start و یا دادن Alarm به مـدار فـرمان پمپهـا و شیـر آلات طراحی شده است.ضمنا این پانل دارای چهار ورودی سنسور بوده و دارای دو رله خشک (Change over) می باشد. با ولتاژ تغذیه:220V- AC و ماکزیمم جریانعبوری 220 V 3A قابل استفاده می باشد، ماکزیمم دمای کاری 50°C می باشد.

پانل CP23

پانل CP23 را می توان با لول ترانسمیتر LT44 ، LT-33 و یا LT20 جهت دیدن سطح سیال بصورت درصدی(0 ~ 100%) استفاده کرد . همچنین این پانل قابلیت برنامه گیری جهت تعیین دو نقطه تنظیم برای Stop/Start پمپ ها و آژیرها را دارد.پانل CP23 با ولتاژ تغذیه:220V- AC  و جریانعبوری 3A قابل استفاده می باشد . و دارای سیگنال ورودی و خروجی 4 … 20 mA ، ماکزیمم دمای کاری 50°C می باشد.

لول ترانسمیتر LT20

لول ترانسمیتر LT20 طراحی شده برای لول گیج مغناطیسی با نام LT20 می باشد . این نوع لول ترانسمیتر سطح سیال را به جریان خروجی (4…20mA) تبدیل نموده و جهت استفاده در سیستمهای (PLC) یا رویت درصدی سطح سیال در نمایشگر پانل   CP-23 کاربرد دارد. با ولتاژ تغذیه:24V- DC  قابل استفاده و دارای سیگنال خروجی 4 … 20 mA می باشد . پوشش بدنه استیل با باکس آلومینیوم داردکه می توان آن را به صورت باکس ضد انفجار نیز ارائه نمود. محافظت در مقابل غبار و رطوبت با IP65 را دارد.محدودیت ساخت آن تا 4.5 متر ، ماکزیمم دمای کاری 150°C می باشد.

توجه :  ترانسمیتر LT20 را در صورت نیاز تا دمای 250°C در صورت تجهیز لول گیج به عایق حرارتی ، بصورت سفارشی می توان استفاده نمود.

سنسور-لول-گیج

*نام های دیگر لول گیج مگنتیک MLG-33 در بین مهندسین و بازاری ها :

  • MLG
  • لول گیج توپی
  • آبنمای دیگ بخار
  • آبنما
  • آبنمای شیشه ای
  • آبنمای مغناطیسی
  • سایدگلاس مغناطیسی
  • لول اندیکیتور 
  • کنترل سطح مغناطیسی

توجه:

سوال 1 :  فرق لول گیج  لول گیج MLG -33 و  MLG-55   چیست ؟

پاسخ : هر دو از نظر متریال و ابعادی بدنه ، همچنین پارمترهای فنی جهت استفاده ، همچون ماکزیمم فشار و دما و نیز از نظر آپشن های مورد نصب دقیقا یکسان می باشد.

تنها فرق این دو مدل در پهنای خطکش اندیکیتور لول گیج ها می باشد.عرض خطکش نمایشگر لول گیج MLG-55 نسبت به MLG-33 بهتر بوده و به همین واسطه دید محلی بهتری نیز از نظر کاربر را دارد.

سوال 2 :  فرق لول گیج MLG-33 و  MLG-55   با   MLG-44  چیست ؟

پاسخ : در سوال فوق به تفاوت ها و شباهت های MLG-55 و MLG-33 اشاره شد، اما در خصوص فرق این دو مدل با MLG-44 باید گفت:

سازنده با پایین آوردن کفیت متریالی کانکشن ها و دیگر اتصالات از SS به CS آهن سعی بر شکستن و پایین آوردن قیمت و رقابت در بازار نموده است.

همچنین با ایجاد محدودیت هایی نیز همچون حداکثر ساخت در ارتفاع 1m و ماکزیمم فشار PN40 و دمای 300C و نیز عدم امکان نصب ترانسمیتر و سوئیچ های EX سعی در حفظ فروش تیپ های MLG-55 و MLG-33 نموده است.

نکته: MLG 44 تیپ مناسبی جهت بویلر ( دیگ ) سازهای کوچک و پایین دست می باشد.

سوال 3 :  فرق لول گیج  MLG-22  با سایر لول گیج ها ؟

پاسخ؛ لول گیج MLG 22 صرفا در PN 10 و ماکزیمم دمای 100 درجه در کانکشن های دنده ای NPT و در ارتفاع 2M در متریال SS304 در مخازن کم اهمیت مورد استفاده قرار می گیرد.در زمانی که نخواهیم هزینه ی اضافی بر مصرف کننده تحمیل نگردد،بسیار مناسب است. قابل ذکر است لول گیج MLG 22 از سال 1400 از تولیدات شرکت عیوض حذف کردیده و صرفا جهت طی نمودن 10 سال خدمات پس از فروش محصول قطعات یدکی ارائه می گردد.

فروش لول گیج

فروش لول گیج برخلاف دید اکثریت اصلا ساده نیست و اتفاقا تخصصی می باشد.لول گیج مغناطیسی بر حسب سیال ، ماکزیمم فشار و دما ، دانسیته سیال ، ارتفاع ، متریال ، تیپ نصب و اتصالات و ... تولید می گردد و هریک از پارامترهای فوق نقش کلیدی و موثر در تولید و قیمت گذاری دارد.فروش لول گیج امری تخصصی است چرا که با کم اهمیت گرفتن هریک از پارامترهای فوق ، بعد تولید ممکن است بر روی مخزن شما نصب نگردد و کلیه ی هزینه پرداختی ضرر گردد و لول گیج تولید شده مسیری جز ضایعات نداشته باشد. واحد فروش لول گیج ، شرکت کنترل تک با در نظر گرفتن هریک از پارامترهای فوق و دریافت اطلاعات از خریدار، متناسب با سلیقه ی مصرف کننده لول گیج را طراحی و دستور تولید می دهد. جهت مشاوره ، قیمت و خرید لول گیج با واحد فروش لول گیج مغناطیسی در باشید.

جهت مشاهده و خرید سایر مدل های لول گیج   کلیک  نمایید *