021-66479486

لول گیج مغناطیسی MLG-33

محصول جدید

   
  

لول گیج

لول گیج چیست ؟

لول گیج مغناطیسی   ( Magnetic Level Gauge ( MLG Type 33

  لول گیج مغناطیسی تیپ MLG33 ، با نام های لول گیج فلوتری ، کنترل سطح مغناطیسی ، آبنمای مغناطیسی و لول گیچ فلوتر مگنتیک جهت نشان دادن سطح و همچنین کنترل سطح مایعات در ارتفاعات قابل ساخت از فشار نامی 16 الی 200 بار در کلاس کاری ANSI یا DIN  در متریال های P.P و SS304 و SS316 و UPVC تولید می گردد. 

 • PN 16
 • PN 40
 • PN100
 • PN 200
 • PN 250

PN200~16bar
450 الی 45-
atm ~ 200bar
450 الی 45-
از کنار یا بالا
مایعات
آپشن
SS304 , SS316L , P.P, UPVC
دنده ای / فلنجی
"1/2 الی "2
سوئیچ EX
عیوض تکنیک
سوئیچ/ترانسمیتر

لول گیج مغناطیسی   ( Magnetic Level Gauge ( MLG Type 33

 دامنه عملکرد مگنتیک لول گیج MLG-33

     لول  گیج مغناطیسی تیپ  Magnetic Level Gauge ) MLG 33 ) جهت نشان دادن و کنترل سطح مایعات در ارتفاعات مختلف (3/0 متر تا 18 متر)  از فشار نامی PN16 الی PN200 و کلاس کاری 600 / 150 و سایز اتصال فلنجی 1/2" الی 2" و اتصال دنده ای از سایز 1/2" تا 1" دمای کاری 555°C   بر اساس استانداردهای DIN یا ANSI در متریال های SS , P.P و UPVC  تولید می شود . از این تجهیز در مخازن آب، سوخت، اسید، شیمیایی و دیگ های بخار و آب گرم و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع دارویی و صنایع غذایی و ... از این تجهیز استفاده می شود.

طرز کار  لول گیج 

    لول گیج MLG33  بر اساس قوانین فیزیکی نیروی شناوری و خاصیت جذب و دفع قطب های غیر همنام و همنام آهنربا طراحی شده است . بدنه لول گیج ، لوله ای استوانه ای شکل می باشد که از ناحیه نازلهای مربوطه به صورت عمودی برروی مخازن نصب می گردد. مایع درونی مخزن از طریق نازل پایین به داخل لوله استوانه ای هدایت شده و توپی دارای آهنربای دائمی را شناور  می سازد. با تغییر سطح مایع، توپی به حرکت درآمده و با روبروی هم قرار گرفتن آهنربای توپی و فلپها موجب چرخش و  تغییر رنگ فلپها شده و در نتیجه سطح مایع درون مخازن نشان داده می شود. به وسیله سنسورهایی که بر روی این دستگاه نصب  می گردند می توان فرمانهای لازم را توسط پانل الکتریکی مربوطه و یا مستقیما به تابلوهای اصلی برق ارسال نمود و بدین طریق با Start  و Stop کردن الکترو پمپ های تغذیه مخازن ، سطح مایع را در ارتفاع موردنظر کنترل نمود یا با نصب لول تــرانسمیتر برروی این دستگـــــاه می توان با ارسال جریان خروجی (4…..20mA) به سیستم های PLC یا مانیتورینگ در محل های جداگانه ای سطح سیال را مشاهده و کنترل نمود . 

نصب کنترل سطح مغناطیسی

     دستگاه کنترل کننده سطح تیپ MLG33 در اطراف مخازن ازمحل فلنج ها یاتصال بر روی فلنج های مقابل نصب  می شود، که فاصلۀ مرکز به مرکز فلنج های دستگاه باتوجه به اندازه سفارش داده شده ساخته می شود.  پس از نصب و اتصال فلنج های دستگاه به فلنج های مقابل و یا در صورتی که اتصال دنده ای باشد مهره آن را محکم کرده و بااطمینان ازآببندی کامل،فلنج کور تحتانی را باز کرده و  توپی همراه دستگاه را باتوجه به علامت فلش روی آن (یا از سمتی که آهنربا داخل توپی قراردارد)به سمت بالا داخل لوله اصلی دستگاه وارد کرده و فلنج کور  را پس از قراردادن در جای  خود، کاملاً  محکم کرده و  ولوهای بین نازل لول گیج و مخزن را به آرامی باز نمایید تا سیال  به داخل دستگاه وارد شود. بعد از وارد شدن سیال داخل لوله اصلی توپی تا جایی که سیال قراردارد بالا رفته و شناور شده و در محل خود قرار میگیرد.

* نمونه هایی از موارد نصب لول گیج MLG33 :

    لول گیج مغناطیسی MLG-33 ( آبنمای MLG-33 ) از محل فلنجهای اتصال بصورت عمودی از جانب و یا دیگر محل های مربوطه بر روی مخازن نصب می گردد. جهت سفارش ساخت، بایستی موقعیت تانک و فاصله محور اولین فلنج اتصال تا سطح زمین (A) مد نظر قرار بگیرد.در مواردی که امکان ایجاد فاصله مذکور در محل نصب وجود نداشته باشد ضروری است با سازنده هماهنگی لازم به عمل آید . درمواردی که امکان نصب دستگاه از کنار مخازن وجود نداشته باشد طرح دیگر این دستگاه جهت نصب از بالای مخازن قابل ساخت می باشد . در شکلهای زیر حالات مختلف نصب این تجهیز نمایش داده شده است .

نصب لول گیج MLG33

* مزایای استفاده از لول گیج مغناطیسی MLG-33 :

1- با توجه به تاثیر گذاری از طریق ایجاد میدان مغناطیسی و عدم ارتباط مکانیکی بین قطعات داخل و خارج مایع ، نسبت به  نمونه های شیشه ای آن با اطمینان بیشتری می توان  نصب کرد .

2-امکان دیدن سطح مایع درون مخازن از فواصل دور.

3- دارای قابلیت تغییر زاویه دید صفحه نشان دهنده.

4- مقاوم و غیر قابل نشت.

5- قابل ساخت برای حرارت و فشار کاری بالا.

6- قابل ساخت جهت نصب از کنار و بالای مخازن.

7- دارای قابلیت ارسال فرمانهای الکتریکی (ON-OFF) یا خروجی (4…20mA) .

8- قابل تنظیم بودن موقعیت نصب سنسورها 9- امکان استفاده از سنسورهای بیشتر و افزایش ضریب اطمینان عملکرددسـتگاه را میتوان نام برد.

4- تجهیزات ( آپشن ) جانبی لول گیج :

4-1. سنسورها

 سنسور MS11 

این نوع سنسور ( سوئیچ ) با پانل الکتریکی (مدل CP22)  شرکت عیوض تکنیک  کار می کند و با دادن سوئیچ خشک الکتریکی به مدار فرمان متصل می شود.طول کابل 3: متر) سفارشی تا 10 متر (، پوشش: آلومينيوم،ولتاژوجریانعبوری0.2A - 220V AC / DC ، محافظت درمقابل غبار و رطوبت: IP65، ماکزیمم دمای کاری 150°C می باشد.

توجه : سوئیچ لحظه ای دو سیم  می باشد و به صورت مستقیم امکان ارتباط با مصرف کننده را ندارد، ضمنا مناسب مخازن عمومی می باشد و در موقعیت های حساس و مهم پیشنهاد نمی گردد.

 سنسور MS13 

این نوع سوئیچ قابلیت خودنگهداری القایی(Change Over)  توسط  میدان مغناطیسی ایجادشده را دارد. دارای 3 پایه (Tripod) بوده  وازنظر شکل ظاهری مانند MS12  میباشد. ترمينال باکس: بدون سيم باکيبل گلند  M20x1.5، ولتاژ و جریان عبوری: 220VAC/DC- 0.25A، محافظت درمقابل غبار و رطوبت:  IP66 ، محافظت در برابر انفجار : Ex e  ،پوشش: پلیاستررزین ، ماکزیمم دمای کاری 95°C می باشد.

سنسور MS12 

این نوع سوئیچ قابلیت خودنگهداری القایی(Change Over)  توسط  میدان مغناطیسی ایجادشده را دارد. دارای 3 پایه (Tripod) بوده  وازنظر شکل ظاهری مانند MS13  می باشد. ترمينال باکس: بدون سيم باکيبل گلند  M20x1.5، ولتاژ و جریان عبوری: 220VAC/DC- 0.25A، محافظت درمقابل غبار و رطوبت:  IP66 ، محافظت در برابر انفجار : Ex d  ،پوشش: پلیاستررزین ، ماکزیمم دمای کاری 150°C میباشد.

 سنسور MS15 

این نوع سوئیچ قابلیت خود   نگهداری القایی (Change Over Tripod) توسط میدان مغناطیسی ایجاد  شده رادارد . این سوئیچ بدون کابل بوده و دارای کیبل گلند M20 و میزان محافظت آن در گرد و غبار IP66 است. جریان فازی این نوع سوئیچ   250 VAC-3A  بوده و نیاز به پانل و سایر تجهیزات اضافی ندارد. ماکزیمم دمای کاری 200°C می باشد.

همچنین قابل ذکر است سنسور تیپ MS15 عیوض تکنیک در دو تیپ معمولی و ضدانفجار E xd با گواهی اتکس تولید می گردد.

توجه : سویچ MS-15 بسیار صنعتی بوده و از عملکرد قابل قبولی برخوردار می باشد.قابل ذکر است اکثر دیگ سازهای بنام همچون : پاکمن ، آببند ، پاکفن ، ماشین سازی اراک ، دماگستر سهند و مخزن فولاد رافع از این نوع سنسور بر روی لول گیج های بویلر و دی اریتور استفاده می گردد.

4-2. پانلها

 پانل CP22

این پانل همراه  سنسور MS-11  بر روی لول گیج  MLG33استفاده  می شود .  این پانل با توجه به نحوه نصب سنسورهایMS-11 و نقاط  تنظیم آنها ، جهت  Stop/Start  و  یا  دادن Alarm  به  مـدار  فـرمان  پمپهـا و  شیـر آلات طراحی شده است.ضمنا این پانل دارای چهار  ورودی سنسور  بوده و دارای  دو رله  خشک (Change over) می باشد. با ولتاژ تغذیه:220V- AC  و ماکزیمم جریانعبوری 220 V 3A  قابل استفاده می باشد، ماکزیمم دمای کاری 50°C  می باشد. .

پانل CP23

این پانل را می توان با لول ترانسمیتر LT44 ، LT-33  و یا LT20 جهت دیدن سطح سیال بصورت درصدی(0 ~ 100%) استفاده کرد . همچنین این پانل قابلیت برنامه گیری جهت تعیین دو نقطه تنظیم برای Stop/Start پمپ ها و آژیرها را دارد. با ولتاژ تغذیه:220V- AC   و جریانعبوری 3A قابل استفاده می باشد . و دارای سیگنال ورودی و خروجی 4 … 20 mA  ، ماکزیمم دمای کاری 50°C  می باشد.

لول ترانسمیتر LT20

لول ترانسمیتر طراحی شده برای لول گیج مغناطیسی با نامLT20 می باشد . این نوع لول ترانسمیتر سطح سیال را به جریان خروجی (4…20mA) تبدیل نموده و جهت استفاده در سیستمهای (PLC) یا رویت درصدی سطح سیال در نمایشگر پانل    CP-23 کاربرد دارد. با ولتاژ تغذیه:24V- DC   قابل استفاده و دارای  سیگنال خروجی 4 … 20 mA  می باشد . پوشش بدنه استیل با باکس آلومینیوم داردکه می توان آن را به صورت باکس ضد انفجار نیز ارائه نمود. محافظت در مقابل غبار و رطوبت با IP65 را دارد.محدودیت ساخت آن تا 4.5 متر ، ماکزیمم دمای کاری 150°C می باشد.

توجه : ترانسمیتر LT20 را در صورت نیاز تا دمای 250°C در صورت تجهیز لول گیج به عایق حرارتی ، بصورت سفارشی می توان استفاده نمود.

تجهیزات و آپشن لول گیج

*نام های دیگر لول گیج مگنتیک MLG-33 در بین مهندسین و بازاری ها :

MLG

لول گیج توپی

آبنمای دیگ بخار

آبنما

آبنمای شیشه ای

آبنمای مغناطیسی

سایدگلاس مغناطیسی

لول اندیکیتور 

کنترل سطح مغناطیسیی

توجه:

سوال 1 : فرق لول گیج  لول گیج MLG -33 و MLG-55  چیست ؟

پاسخ : هر دو از نظر متریال و ابعادی بدنه  ، همچنین پارمترهای فنی جهت استفاده ، همچون ماکزیمم فشار و دما و نیز از نظر آپشن های مورد نصب دقیقا یکسان می باشد.

تنها فرق این دو مدل در پهنای خطکش اندیکیتور لول گیج ها می باشد.عرض خطکش نمایشگر لول گیج MLG-55 نسبت به MLG-33  بهتر بوده و به همین واسطه دید محلی بهتری نیز از نظر کاربر را دارد.

سوال 2 : فرق لول گیج MLG-33 و MLG-55 با MLG-44 چیست ؟

پاسخ : در سوال فوق به تفاوت ها و شباهت های MLG-55 و MLG-33 اشاره شد، اما در خصوص فرق این دو مدل با MLG-44 باید گفت:

سازنده با پایین آوردن کفیت متریالی کانکشن ها و دیگر اتصالات از SS  به CS آهن سعی بر شکستن و پایین آوردن قیمت و رقابت در بازار نموده است.

همچنین با ایجاد محدودیت هایی نیز همچون حداکثر ساخت در ارتفاع 1m  و ماکزیمم فشار PN40 و دمای 300C و نیز عدم امکان نصب ترانسمیتر و سوئیچ های EX سعی در حفظ فروش تیپ های MLG-55 و MLG-33 نموده است.

نکته: MLG 44 تیپ مناسبی جهت بویلر ( دیگ ) سازهای کوچک و پایین دست می باشد.

سوال 3 : فرق لول گیج MLG-22 با سایر لول گیج ها ؟

پاسخ؛ لول گیج MLG 22 صرفا در PN 10 و ماکزیمم دمای 100 درجه در کانکشن های دنده ای NPT  و در ارتفاع 2M در متریال SS304 در مخازن کم اهمیت مورد استفاده قرار می گیرد.در زمانی که نخواهیم هزینه ی اضافی بر مصرف کننده تحمیل نگردد،بسیار مناسب است.

جهت بررسی جزئیات بیشتر از آپشن مقایسه  محصول سایت استفاده نمایید .

فروش لول گیج

جهت اطلاع از قیمت لول گیج فلوتر مغناطیسی  و همچنین نیاز به اطلاعات و راهنمایی بیش می توانید از راههای ارتباطی ذیل ارتباط  برقرار نمایید .

* جهت مشاهده و خرید سایر مدل های لول گیج   کلیک نمایید  *

1399-04-20

لول گیج

با سلام من از سال ۸۵تا ۹۹ از لول گیجهای این شرکت در مخازن اسید سولفوریک وسیر کوله های اسید استفاده کردم وکاملا راضی هستم

  1398-05-30

  Mlg33

  راضی بودم

   نوشتن نقد و نظر

   لول گیج مغناطیسی MLG-33

   لول گیج مغناطیسی MLG-33

      
     

   لول گیج

   لول گیج چیست ؟

   لول گیج مغناطیسی   ( Magnetic Level Gauge ( MLG Type 33

     لول گیج مغناطیسی تیپ MLG33 ، با نام های لول گیج فلوتری ، کنترل سطح مغناطیسی ، آبنمای مغناطیسی و لول گیچ فلوتر مگنتیک جهت نشان دادن سطح و همچنین کنترل سطح مایعات در ارتفاعات قابل ساخت از فشار نامی 16 الی 200 بار در کلاس کاری ANSI یا DIN  در متریال های P.P و SS304 و SS316 و UPVC تولید می گردد. 

   لوازم جانبی