021-66479486

شیر پنوماتیک ON-OFF

محصول جدید

شیر پنوماتیک

شیر پنوماتیکی  قطع و وصل PCV 24-11) Pneumatic  Valve)

  شیر پنوماتیکی جهت کنترل دبی خطوط و ثابت نگه داشتن آن مورد استفاده می گردد. شیر پنوماتیک 2411از سایز DN15 تا DN150 با فشار نامی PN16 تا PN40 و یا کلاس کاری #150 تا #300 و نهایت دمای کاری 350 دراستانداردهای DIN و ANSI تولید می گردد. شیر پنوماتیکی در جهت خطوط بخار ، مایعات و گازهای غیر قابل اشتعال مورد استفاده  قرار می گیرد

 • PN 16
 • PN 25
 • PN 40

PN16 , PN25 , PN40
220 , 300
atm الی 30 (سفارشی)
0 الی 300 (سفارشی )
عمودی ، فلنجی
مایعات ، بخار ، گازهای غیرقابل اشتعال
( سفارشی متریال SS316 )
SS316 , A216 WCC , A216WCB , GG-25 , GGG-40
فلنجی
1/2" الی "6 (DN150 ~ DN15)
EX d , EX e , EX i (سفارشی)
عیوض تکنیک
Samson
لیمیت سوئیچ ، رگولاتور باد ، شیر برقی و ...
ON-OFF

شیر کنترلی پنوماتیک   PCV TYPE 24-11 )    Pneumatic Control Valve )

دامنه عملکرد شیر  پنوماتیک 11-24

 شیر پنوماتیکی جهت کنترل دبی خطوط و ثابت نگه داشتن آن در رنج تنظیمی مورد استفاده قرار می گیرد. شیر پنوماتیکی 2411  از سایز DN15 تا DN150 یا 1/2" تا 6" با فشار نامی PN16 تا PN40 و یا کلاس کاری Class150 تا Class 300 و نهایت دمای کاری 350℃ یا  662°F و بر اساس استانداردهای DIN و یا ANSI تولید می شود . شیر پنوماتیکی 2411  در سایتهای مختلف صنعتی و تخصصی که سیستم هوای فشرده داشته باشند ، برای خطوط بخار ، مایعات و گازهای  غیر قابل اشتعال مورد استفاده  قرار  می گیرد.

طرز کار ولو ON -OFF ( شیر پنوماتیک ON/OFF )

 شیر پنوماتیک 2411  از طریق مینیمم و ماکزیمم فشار باد تعریف شده اکچوئیتور باز یا بسته می شود . اصطلاحا به صورت ON-OFF عمل خواهد کرد.

حائض اهمیت است در صورت نصب پوزیشنر بر روی ولو پنوماتیکی  مذکور ،این ولو  از حالت پنوماتیک ON/OFF به شیر پنوماتیکی تدریجی یا کنترلی تغییر حالت  خواهد داد  و بوسیله نیروی هوای فشرده و اکچوئیتور دیافراگمی می تواند میزان دبی را کنترل نماید. شیر پنوماتیک 2411  می تواند در حالت عادی باز یا بسته باشد که بوسیله تغییر وضعیت فنرهای داخل اکچوئیتور این کار امکان پذیر است. اکچوئیتور این کنترل ولو پنوماتیکی  با تغییر میزان فشار هوای داخل  خود بصورت تدریجی ، شفت متصل به اکچوئیتور را به حرکت درآورده و فاصله بین سیت و پلاگ را تغییر   می دهد که نتیجتاً دبی سیال بدینوسیله قابل کنترل است. فشار هوای داخل  اکچوئیتور را می توان  بوسیله  رگلاتور و  مبدل های  I to P  ( ای تو پی ) از طریق جریان 4...20mA کنترل نمود.

نصب شیر پنوماتیک 2411

ولو پنوماتیکی تیپ 2411  فقط برای نصب در خطوط افقی مناسب می باشد. جهت جریان سیال در داخل ولو بایستی مطابق فلش روی بدنه باشد. شیر باید طوری نصب شود که اکچوئیتور آن پس از نصب به صورت عمودی رو به بالا قرار داشته باشد.

در مواردی که سیال بخار باشد ، برای محافظت شیر پنوماتیکی 2411 از ورود کندانس خط به داخل آن، خط باید شیب ملایمی متمایل بر جهت جریان داشته باشد. همچنین برای جلوگیری از ایجاد کندانس در سیستم   می توان از یک تله بخار ( استم تراپ )  استفاده کرد.پس از نصب شیر باید توجه داشت که تحت فشار فیزیکی از جانب خط قرار نگرفته باشد. با توجه به اینکه فشار سیال در خروجی شیر کاهش می یابد، به منظور افزایش حجم آن اغلب ضروری است که خط لوله خروجی ولو با قطر بیشتری در نظر گرفته شود. توصیه می شود در صورت نیاز در نزدیکی محل نصب فشارشکن یک ساپورت قرار دهید تا از ایجاد تنش و لرزش جلوگیری شود. جهت جلوگیری از ورود اجسام خارجی به داخل شیر از یک صافی در ورودی آن استفاده شود. برای راه اندازی دستگاه باید فشار هوای فشرده خروجی از کمپرسور را بوسیله رگلاتور هوا به فشار مورد نیاز اکچوئیتور برسانید. هوای فشرده مورد نیاز اکچوئیتور را می توان از جدول مربوطه و یا پلاک مشخصات اکچوئیتور تعیین کرد. برای این کار وقتی که ولو کاملاً بسته یا باز می باشد، به سایز و اختلاف فشار بین ورودی و خروجی ولو نیز توجه داشته باشید.

توجه: در صورتی که ولو به صورت تدریجی مورد استفاده قرار گیرد ،  هوای خروجی از رگلاتور ابتدا وارد I to P ( آی تو پی )   شده و از خروجی آن به اکچوئیتور منتقل شود. در صورتی که نیاز به صورت حالت  On/Off باشد، دیگر نیاز به I to P نیست و هوای فشرده مستقیما از رگلاتور به سلونوئید ولو ( شیر برقی )  وارد می شود و از خروجی سلونوئید  ولو به اکچوئیتور  می رسد.

باید به این نکته نیز توجه داشت که نحوه آب بندی ولو پنوماتیکی برای سیال های مختلف متفاوت بوده و به طور مثال برای سیالات اسیدی خورنده و روغن های داغ به منظور بالا بردن میزان آببندی بین میله و بونت باید از مکانیکال سیل (بیلوز) استفاده کرد . در شرایطی که دمای کاری ولو بالاتر از ˚C+200 و یا کمتر از˚C-10 باشد برای جلوگیری از آسیب دیدن دیافراگم و تجهیزات الکترونیکی ( I to P ) می بایست از قطعه ایزولاسیون استفاده نمود.

توجه: برای تنظیمات I to P و نصب و راه اندازی آن باید از بروشور خود  I to P استفاده نمایید. در موقع استفاده از I to P به تیپ آن توجه داشته باشید.

نمودار فشار – حرارت شیر پنوماتیک 11-24

در این نمودارها که بر حسب استانداردهای DIN و ANSI ترسیم شده است ، عملکرد و فشارهای متفاوت نسبت به درجه حرارت در متریالهای مختلف نشان داده شده است.

 منحنی ظرفیت دبی کنترل ولو 11-24

* اختلاف شیر پنوماتیکی ON/OFF  با شیر پنوماتیکی تدریجی :

در شیر پنوماتیکی ON/OFF شیر صرفا با ورود و حروج فشار باد به صورت مستقیم به اکچوئیتور به صورت کاملا باز یا بسته خواهد بود. اما در شیر کنترلی پنوماتیکی با تجهیز شیر پنوماتیک ON/OFF به یک عدد آی تو پی پوزیشنر I TO P ، شیر به صورت کنترلی عمل خواهد نمود ، یعنی فشار باد ورودی ابتدا وارد آی تو پی I TO P خواهد شد و از طریق ورودی 4 تا 20 mA که به ای تو پی پوزیشنر وارد خواهد شد تعریف خواهد شد که چه مقدار از باد ورودی به اکچوئیتور انتقال یابد.

مثال : فرض نمایید شیر پنوماتیک نیاز به 4BAR باد جهت بسته شدن نیاز دارد. اما ما می خواهیم شیر پنوماتیک فقط 50% بسته شود ( نیمه باز ) . در ان صورت تمام 4 بار فشار باد را به ای تو پی پوزیشنر وارد خواهیم نمود .اما از طرفی فقط 12ma به پوزیشنر جریان ورودی خواهیم داد.در انصورت ای تو پی پوزیشنر هم از 4 بار فشار باد ، فقط 2 بار باد را به اکچوئیتور وارد می نمایید.در نتیجه شیر هم 50% بسته خواهد شد.

اصطلاحات و نام های متعارف شیر پنوماتیکی در بازار و صنعت :

شیر پنوماتیکی

شیر پنوماتیکی قطع و وصل

شیر پنوماتیکی چهت کنترل

شیر پنوماتیکی عیوض تکنیک

شیر 2411

کنترل ولو پنوماتیکی

کنترل ولو نیوماتیکی

شیر بادی

کنترل ولو اکچوئیتور بادی

Pneumatic Control Valve

شیر پنوماتیکی ON/OFF

دانلود کاتالوگ کنتر ولو 2411

در صورت نیاز به پسورد WWW.CONTROLTAK.COM را تایپ نمایید.

فـایل های ضمیمه (1.56M)

آموزش نصب کنترل ولو 2411

در صورت نیاز به پسورد WWW.CONTROLTAK.COM را تایپ نمایید.

فـایل های ضمیمه (1.1M)
1398-05-30

کنترل ولو ۲۴۱۱

بسیار خوب

  نوشتن نقد و نظر

  شیر پنوماتیک ON-OFF

  شیر پنوماتیک ON-OFF

  شیر پنوماتیک

  شیر پنوماتیکی  قطع و وصل PCV 24-11) Pneumatic  Valve)

    شیر پنوماتیکی جهت کنترل دبی خطوط و ثابت نگه داشتن آن مورد استفاده می گردد. شیر پنوماتیک 2411از سایز DN15 تا DN150 با فشار نامی PN16 تا PN40 و یا کلاس کاری #150 تا #300 و نهایت دمای کاری 350 دراستانداردهای DIN و ANSI تولید می گردد. شیر پنوماتیکی در جهت خطوط بخار ، مایعات و گازهای غیر قابل اشتعال مورد استفاده  قرار می گیرد

  لوازم جانبی

  مقالات مرتبط