021-66479486

لول گیج مگنتیک MLG-55

محصول جدید

لول گیج مگنتیک عیوض

فروش لول گیج مگنتیک MLG Type 55

  لول گیج مغناطیسی MLG 55  تولید عیوض تکنیک جدیدترین ورژن لول گیج مغناطیسی جهت نمایش سطح سیالات مایعات با منیمم دانسیته 0.45 الی 1.9g/cm3 با قابلیت نصب سنسور ترانسمیتر همچنین سوئیچ در موقعیت های مختلف لول گیج  ، منحصر ترین لول گیچ مگنتیک داخلی  می باشد.

شرکت دیگ ساز پاکمن صرفا از لول گیج MLG55 جهت نصب بر روی دیگ های خود می نماید.

 • PN 16
 • PN 40
 • PN100
 • PN 200
 • PN 250

16~200 Bar
450 ~ 45-
atm ~ 200bar
450 ~ 45-
SIDE , TOP, BOOTOM
مایعات
مقاوم
SS 304 , SS316L , P.P , UPVC
دنده ای/ فلنجی
"1/2 الی "2
سوئیچ EX
عیوض تکنیک
اندیکیتور پهن تر از MLG33 , سوئیچ /ترانسمیتر

لول گیج مگنتیک ( Magnetic Level Gauge ( MLG Type 55

دامنه عملکرد لول گیج MLG55

      لول  گیج مغناطیسی تیپ Magnetic Level Gauge ) MLG 55 ) جهت نشان دادن و کنترل سطح مایعات در ارتفاعات مختلف (3/0 متر تا 18 متر)  از فشار نامی PN16 الی PN200 و کلاس کاری 600 / 150 و سایز اتصال فلنجی 1/2" الی 2" و اتصال دنده ای از سایز 1/2" تا 1" دمای کاری 555°C   بر اساس استانداردهای DIN یا ANSI در متریال های SS , P.P و UPVC  تولید می شود . از این تجهیز در مخازن آب، سوخت، اسید، شیمیایی و دیگ های بخار و آب گرم و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع دارویی و صنایع غذایی و ... از این تجهیز استفاده می شود.

 لول گیج مغناطیسی MLG 55  تولید عیوض تکنیک جدیدترین ورژن لول گیج مغناطیسی جهت نمایش سطح سیالات مایعات با منیمم دانسیته 0.45 الی 1.9g/cm3 با قابلیت نصب سنسور ترانسمیتر همچنین سوئیچ در موقعیت های مختلف لول گیج  ، منحصر ترین لول گیچ مگنتیک داخلی  می باشد.

طرز کار لول گیج مگنتیک MLG55

   لول گیج فلوتر مگنتیک MLG55  جهت نمایش سطح سیالات بر حسب نیروی شناوری متناسب با دانسیته های مختلف طراحی گردیده است . بدنه اصلی لول گیج ، چمبر یا همان لوله ای استوانه ای شکل می باشد که از ناحیه نازلهای مربوطه به صورت عمودی با تیپ های مختلف نصب TOP -SIDE و SIDE-SIDE و  SIDE-BOTOM برروی مخازن نصب می گردد. مایع درونی مخزن از طریق نازل پایین به داخل لوله استوانه ای هدایت شده و توپی دارای آهنربای دائمی را شناور  می سازد. با تغییر سطح مایع، توپی به حرکت درآمده و با روبروی هم قرار گرفتن آهنربای توپی و فلپها موجب چرخش و  تغییر رنگ فلپها شده و در نتیجه سطح مایع درون مخازن نشان داده می شود. به وسیله سنسورهایی که بر روی این دستگاه نصب  می گردند می توان فرمانهای ON-OFF جهت مصرف کننده های همچون استارت استاپ پمپ ، موتور یا به صدا درامدن آلارم را دریافت نمود ، همچنین با نصب لول تــرانسمیتر LT20 برروی لول گیج MLG55  می توان با ارسال جریان خروجی 4…20mA  و یا 10V....0 به سیستم های PLC یا مانیتورینگ به اتاق کنترل ، دستورهای لازم را صادر نمود.

 نصب لول گیج MLG-55 

لول گیج کنترل کننده سطح تیپ MLG55 در اطراف مخازن ازمحل فلنج ها با اتصال بر روی فلنج های مقابل نصب می شود، که فاصلۀ مرکز به مرکز فلنج های دستگاه باتوجه به اندازه سفارش داده شده تولید می گردد.  پس از نصب و اتصال فلنج های دستگاه به فلنج های مقابل و یا در صورتی که اتصال دنده ای باشد مهره آن را محکم کرده و بااطمینان ازآببندی کامل،فلنج کور تحتانی را باز کرده و  توپی همراه دستگاه را باتوجه به علامت فلش روی آن ( یا از سمتی که آهنربا داخل توپی قراردارد) به سمت بالا داخل لوله اصلی دستگاه وارد کرده و فلنج کور را پس از قراردادن در جای  خود ، کاملاً  محکم کرده و ولوهای بین نازل لول گیج و مخزن را به آرامی باز نمایید تا سیال  به داخل دستگاه وارد شود. بعد از وارد شدن سیال داخل لوله اصلی توپی تا جایی که سیال قراردارد بالا رفته و شناور شده و در محل خود قرار میگیرد.

* نمونه هایی از موارد نصب ( آبنمای ) لول گیج  MLG-55 :           آموزش نصب لول گیج

* مزایای استفاده از لول گیج مغناطیسی MLG-55 :

1- باتوجه به عدم ارتباط سیال با اندیکیتور نگرانی بابت مات یا تیره شدن شیشه ی لول گیج نمی باشد برخلاف لول گیج های سایدگلاس ، رفلکسی و ترانسپرنت

2- روئیت مقدارسطح سیال   از فاصله دور.

3- امکان تغیر زوایه ی اندیکیتور جهت دید مناسب اپراتور.

4-مقاومت بالا در مقابل فشار مخزن و  برخوردهای خارجی.

5- قابل ساخت برای  دما و فشار کاری بالا.

6- تنوع نصب به صورت SIDE و یا TOP

7- دارای قابلیت ارسال فرمانهای الکتریکی (ON-OFF) و یا خروجی (4…20mA) .

8- قابل تنظیم بودن موقعیت نصب سوئیچ ها

9- تنوع در تعداد سنسور مورد نیاز  و افزایش ضریب اطمینان .

تجهیزات جانبی لول گیج فلوتر مگنتیک

4-1. سنسورها

سوئیچ MS11 

 سنسورS11  با پانل  (مدلCP22)  و با دادن سوئیچ خشک الکتریکی به مدار فرمان متصل می شود.طولکابل 3: متر) سفارشیتا 10 متر ( پوشش:  آلومينيوم،ولتاژوجریانعبوری0.2A - 220V AC / DC ، محافظتدرمقابلغبارورطوبت: IP65، ماکزیمم دمای کاری 150°C می باشد.

توجه : سوئیچ لحظه ای دو سیم  می باشد و به صورت مستقیم امکان ارتباط با مصرف کننده را ندارد، ضمنا مناسب مخازن عمومی می باشد و در موقعیت های حساس و مهم پیشنهاد نمی گردد.

سوئیچ MS13

این نوع سوئیچ قابلیت خودنگهداری القایی(Change Over)  توسط  میدان مغناطیسی ایجادشده را دارد. دارای 3 پایه (Tripod) بوده  وازنظر شکل ظاهری مانند MS12  می باشد. ترمينال باکس: بدون سيم باکيبل گلند  M20x1.5، ولتاژ و جریان عبوری: 220VAC/DC- 0.25A، محافظت درمقابل غبار و رطوبت:  IP66 ، محافظت در برابر انفجار : Ex e  ،پوشش: پلیاستررزین ، ماکزیمم دمای کاری 95°C می باشد.

سوئیچ MS12

این نوع سوئیچ قابلیت خودنگهداری القایی(Change Over)  توسط  میدان مغناطیسی ایجادشده را دارد. دارای 3 پایه (Tripod) بوده  وازنظر شکل ظاهری مانند MS13  می باشد. ترمينال باکس: بدون سيم باکيبل گلند  M20x1.5، ولتاژ و جریان عبوری: 220VAC/DC- 0.25A، محافظت درمقابل غبار و رطوبت:  IP66 ، محافظت در برابر انفجار : Ex d  ،پوشش: پلیاستررزین ، ماکزیمم دمای کاری 95°C می باشد.

سوئیچ MS15

این نوع سوئیچ قابلیت خود   نگهداری القایی (Change Over Tripod) توسط میدان مغناطیسی ایجاد  شده رادارد . این سوئیچ بدون کابل بوده و دارای کیبل گلند M20 و میزان محافظت آن در گرد و غبار IP66 است. جریان فازی این نوع سوئیچ   250 VAC-3A  بوده و نیاز به پانل و سایر تجهیزات اضافی ندارد. ماکزیمم دمای کاری 200°C می باشد.

توجه : سویچ MS-15 بسیار صنعتی بوده و از عملکرد قابل قبولی برخوردار می باشد. قابل ذکر است اکثر دیگ سازهای بنام همچون : پاکمن ، آببند ، پاکفن ، ماشین سازی اراک ، دماگستر سهند و مخزن فولاد رافع از این نوع سنسور بر روی لول گیج های بویلر و دی اریتور استفاده می گردد .

4-2. پانلها

کنترل پانل CP22

این پانل همراه  سنسور MS-11  بر روی لول گیج  MLG55استفاده  می شود .  این پانل با توجه به نحوه نصب سنسورهایMS-11 و نقاط  تنظیم آنها ، جهت  Stop/Start  و  یا  دادن Alarm  به  مـدار  فـرمان  پمپهـا و  شیـر آلات طراحی شده است.ضمنا این پانل دارای چهار  ورودی سنسور  بوده و دارای  دو رله  خشک (Change over) می باشد. با ولتاژ تغذیه:220V- AC  و ماکزیمم جریانعبوری 220 V 3A  قابل استفاده می باشد، ماکزیمم دمای کاری 50°C  می باشد. 

کنترل پانل CP23

این پانل را می توان با لول ترانسمیتر LT44 ، LT-33  و یا LT20 جهت دیدن سطح سیال بصورت درصدی(0 ~ 100%) استفاده کرد . همچنین این پانل قابلیت برنامه گیری جهت تعیین دو نقطه تنظیم برای Stop/Start پمپ ها و آژیرها را دارد. با ولتاژ تغذیه:220V- AC   و جریانعبوری 3A قابل استفاده می باشد . و دارای سیگنال ورودی و خروجی 4 … 20 mA  ، ماکزیمم دمای کاری 50°C  می باشد.

لول ترانسمیتر مگنتیک LT 20

لول ترانسمیتر طراحی شده برای لول گیج مغناطیسی با نامLT20 می باشد . این نوع لول ترانسمیتر سطح سیال را به جریان خروجی (4…20mA) تبدیل نموده و جهت استفاده در سیستمهای (PLC) یا رویت درصدی سطح سیال در نمایشگر پانل    CP-23 کاربرد دارد. با ولتاژ تغذیه:24V- DC   قابل استفاده و دارای  سیگنال خروجی 4 … 20 mA  می باشد . پوشش بدنه استیل با باکس آلومینیوم داردکه می توان آن را به صورت باکس ضد انفجار نیز ارائه نمود . محافظت در مقابل غبار و رطوبت با IP65 را دارد . محدودیت ساخت آن تا 4.5 متر ، ماکزیمم دمای کاری 150°C می باشد .

توجه : ترانسمیتر LT20 را در صورت نیاز تا دمای 250°C در صورت تجهیز لول گیج به عایق حرارتی ، بصورت سفارشی می توان استفاده نمود.

آپشت لول گیج

*نام های دیگر لول گیج مگنتیک MLG-55در بین مهندسین و بازاری ها :

 • MLG
 • لول گیج توپی
 • آبنمای دیگ بخار
 • آبنما
 • آبنمای شیشه ای
 •  آبنمای مغناطیسی
 • سایدگلاس
 • مغناطیسی
 • لول اندیکیتور 
 • کنترل سطح مغناطیسیی

نکته: MLG 44 تیپ مناسبی جهت بویلر ( دیگ ) سازهای کوچک و پایین دست می باشد.

فروش لول گیج مغناطیسی

جهت اطلاع از قیمت لول گیج فلوتر مغناطیسی  و همچنین نیاز به اطلاعات و راهنمایی بیش می توانید از راههای ارتباطی ذیل ارتباط  برقرار نمایید .

* جهت مشاهده و خرید سایر مدل های لول گیج   کلیک نمایید  *

1398-05-30

Mlg55

عالی

  نوشتن نقد و نظر

  لول گیج مگنتیک MLG-55

  لول گیج مگنتیک MLG-55

  لول گیج مگنتیک عیوض

  فروش لول گیج مگنتیک MLG Type 55

    لول گیج مغناطیسی MLG 55  تولید عیوض تکنیک جدیدترین ورژن لول گیج مغناطیسی جهت نمایش سطح سیالات مایعات با منیمم دانسیته 0.45 الی 1.9g/cm3 با قابلیت نصب سنسور ترانسمیتر همچنین سوئیچ در موقعیت های مختلف لول گیج  ، منحصر ترین لول گیچ مگنتیک داخلی  می باشد.

  شرکت دیگ ساز پاکمن صرفا از لول گیج MLG55 جهت نصب بر روی دیگ های خود می نماید.

  لوازم جانبی