021-66479486

استیم تراپ ترموستاتیکی

تاریخ انتشار: 98/01/08
نمایش: 559
(4 رای)

استیم تراپ ترموستاتیکی

تله بخار حرارتی  چیست ؟

 Thermostatic  Steam Trap

تله بخار حرارتی یا همان استیم تراپ ترموستاتیک قطع نظر از نوع حس گر به صورت متناوب و بر مبنای اختلاف دمای بخار و چگالیده عمل می کند.

   در زمان راه اندازی و به هنگام وجود چگالیده ، حس گر حرارتی ، تله بخار را در حالت باز نگه می دارد ، در صورت ورود بخار و افزایش دما ، سوپاپ خروجی بسته می شود . کاهش دما تا حد چند درجه زیر دمای اشباع موجب باز شدن مجدد سوپاپ می شود . باز بودن سوپاپ تله بخار ترموستاتیک در هنگام راه اندازی باعث تخلیه سریع هوا می گردد ، که در این مورد از محاسن این گونه تله هااست.

مقاومت در مقابل پس فشار ، توانایی تخلیه هوا در فشار های خیلی پایین ، بازده مناسب در بار های خیلی کم و مقاومت نسبتا خوب در مقابل خوردگی از دیگر مزایای استیم تراپ ترموستاتیکی  است . تله بخار های حرارتی از نظر نوع حس گر حرارتی در دو گروه عمده با ما ده منبسط شونده و بی متالی ( دو فلزی )  طبقه بندی می شوند.

در انواع تله های انبساطی عامل اصلی تحریک ، مایع حساسی است که تحت تاثیر دما و بخار منبسط می شود و موجب جابجایی سوپاپ می شود . انواع فانوسه ای ، ویفری و سیلندری در گروه تله های انبساطی قرار می گیرند .

در نوع فانوسه ای مایع داخل فانوسه که خود از سمت بالا ثابت و قسمت زیرین آن به یک زباله سوزنی شکل متصل است ، موجب حرکت آکاردئونی می شود . در این نوع ، مایع حساس معمولا آب مقطر است.

در نوع ویفری مایع حساس الکل است که تحت تاثیر گرما منبسط شده و باعث حرکت دیسک می شود . مایع حساس در تله های حرارتی سیلندری ، روغن است که در اثر افزایش دما ، پیستونی را به سمت نشیمنگاه دهانه ورودی می راند . در تله ها ی بی متالی از خاصیت عدم همسانی انبساط دو فلز غیر هم جنس استفاده شده است . در این نوع تله ها نیز واکنش ناشی از گرمای بی متال ممکن است به یک فانوسه و یا دیسک منتقل شود.

تله بخار های حرارتی ، به عنوان یک شیر هواگیر اتوماتیک نیز در سیستم بخار کاربرد دارند . در این حالت نیز مانند هنگامی که از آن به عنوان تله بخار استفاده می شود ، با جمع شدن هوا و کاهش دمای آن تا زیر دمای بخار ، تله باز و هوا تخلیه می شود.

تله های حرارتی معمولا از جنس فولادی یا برنجی هستند و حد اکثر به قطر 1اینچ تا ظرفیت 3400  پوند در ساعت و فشار 600Psig مورد استفاده می گیرند.

جهت بررسی محصولات تله بخار ترموستاتیک و خرید اینجا کلیک نمایید

اصطلاحات متعارف :

تله بخار ترموستاتیک    تله بخار حرارتی   استیم تراپ ترموستاتیکی     استیم تراپ حرارتی

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*