021-66479486

تله بخار دیسکی

تاریخ انتشار: 98/01/08
نمایش: 477
(6 رای)

تله بخار دیسکی

تله بخارهای ترمودینامیک چیست ؟

Thermodynamic Steam Traps

تله بخار ترمودینامیک یا به عبارتی تله بخار دیسکی دارای قطعه ای صفحه گونه و مدور است که بر اساس مکش حاصل از سرعت بخار عمل می کند .

به هنگام ورود آب تقطیر شده به محفظه تله بخار دیسکی ، دیسک بدون هیچ حرکتی اجازه خروج آن را به مدار برگشت می دهد ، اما به محض ورود بخار و کشش حاصل از آن ، دیسک به سمت پایین حرکت حرکت نموده و موجب انسداد خط خروجی شده و به محض تقطیر بخار مخزن آب باعث بالا رفتن مجدد دیسک می شود .

بنا براین عملکرد این گونه تله بخار ها متناوب و بر مبنای سرعت جریان بخار و چگالیده آب حاصل از تقطیر است.

تله بخار های دیسکی ( تله بخار ترمودینامیکی )  علیرغم داشتن مزایای همچون ، حجم کوچک و قابلیت استفاده در وضعیت های محدودو حتا به صورت قایم و نیز مقاومت خوب در مقابل خوردگی ضربات قوچ ، در مقابل پس فشار مقاوم نیستند . دوام کم ، عدم توانای تخلیه هوادر فشار ها ی خیلی پایین و ایجاد سر و صدا به هنگام کار از دیگر معایب این گونه تله بخار ها محسوب می شود.

این گونه تله بخار ها در ابعاد کوچک ( 3/8" تا 1" اینچ ) و از جنس  فولاد ضد زنگ با فشار کار 10 تا 600 پوند بر اینچ مربع و تا ظرفیت 2825  پوند در ساعت کابرد دارند. 

جهت خرید و مشاهده انواع  تله بخار دیسکی اینجا کلیک فرمایید

اصطلاحات متعارف تله بخار دیسکی :

تله بحار دیسکی     تله بخار ترمودینامیکی        تله بخار تفنگی        استیم تراپ دیسکی            استیم تراپ ترمودینامیکی

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*